Nodari sev to pats: trauks no plastikas

Visus ragavu projekta darbus esmu finalizējusi, palikuši vien sīkumi un viens soli pa solim darbs – lieks, ja tā maz var izteikties, tāpēc, ja nu ir luste kaut ko padarīt un rokas ir nemierīgas, tad te būs pamācība.

Tev vajadzēs: plastiku, šablonu no kartona, asmeni, mežģīni un akrila krāsu.
Izrullē plastiku apmēram 3 – 4 mm biezumā un izgriez apli, ņemot palīgā šablonu. Šablonu ieguvu, uz kartona apvelkot apkārt mazam šķīvītim ar zīmuli un izgriežot to. Var izmantot arī cirkuli, bet tādu smalkumu manā mājā nav.
Kad šablons izgriezts, liek virsū mežģīni un pierullē ar rullīti. Labi, ja ir divas vienādas mežģīnes, jo tad atspiedumu veido vienā piegājienā.
Sakarā ar to, ka man bija tikai viena mežģīne, tad to pašu atkārtoju arī otrā topošā šķīvīša daļā.
Kad veidojums gatavs, to kārto šķīvītī vai kādā traukā, kuru var likt krāsnī un kuru nekad vairs neizmantosiet zupas ēšanai. Svarīgi, lai nesanāk kā man: maksimāli “ielipināt” topošo šķīvīti traukā, lai tas pieguļ maliņām. Biju atstājusi vietu gaisam, tāpēc karstuma ietekmē tas izliecās uz augšu. Pēc cepšanas gan zināju, kas darāms, lai to iztaisnotu, bet jūs dariet tā, lai nekas tāds nebūtu jādara.
Plastiku cep 110C grādos 30 minūtes. Temperatūru nepārsniedz! Finālā šķīvītim ļauj atdzist. Tā otru pusi var noslīpēt, ja ir tāda vēlme, bet atspieduma vietas vai nu atstāj tādas, kādas tās ir, vai arī ar otiņu ietonē ar akrila krāsu.
Es darīju tā: ietonēju ar krāsu un pēc tam visu lieko, kamēr krāsa vēl kārtīgi nav nožuvusi, notīrīju ar mitru salveti nost. Šķīvītis gatavs! Labi noderēs koridorā, piemēram, atslēgu novietošanai. Ēdienam šāds trauks nederēs. Nav paredzēts saskarei ar pārtiku.

Published by

Kni

Love yourself more

5 thoughts on “Nodari sev to pats: trauks no plastikas”

 1. Nu MOINS! Feini. Visas vienkaarshas lietas vienmeer ir taas labaakaas. Un tipa no seerijas: viss, ko var atrast maajaa. Lai gan ir bijushas reizes, ka esmu apjozusi pusi Riigas, lai dabuutu sev kaaroto un domaas izdomaato mezjgjiini un taas toni. Shitaa riktiigi laba un musturaina.
  Labs interjera priekshmets :)

 2. Skaisti un, šķiet, pa spēkam arī pilnīgam iesācējam. Bet pirmais, kas mani piesaistīja, bija nosaukums: “Nodari sev to pats”. Smējos balsī, jo tik labs tulkojums vēl nebija dzirdēts! :D

  1. Jā, tā ir mana interpretācija par tēmu “do it yourself”, kas loģski ir “dari pats”. Es tikai ķengājos un uzjautrinos, bet visādi citādi jā, šis projekts patīk arī man tāpēc, ka to var izdarīt katrs, turklāt pēc saviem ieskatiem un improvizējot.

 3. Ļoti interesanti :)
  Bet, man skatoties uz šo projektiņu uzreiz galvā iešavās mazliet cita interpritācija šim visam! :)
  Kad sākšu dzīvot atsevišķi, noteikti izmēģināšu! :)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.