Viegla provokācija

Vakardien vakarā ļāvos vieglai kāzu tēmas apspriešanai ar “svaigi tapušo sieviņu”: par vai pret visām klasiskajām tradīcijām, un, kā jau esmu izteikusies iepriekš, tad manā skatījumā divdesmit pirmajā gadsimtā to visu varētu darīt vienkāršāk, vieglāk, lētāk, ērtāk un radošāk. Jau iepriekš esmu minējusi, ka esmu visu to septiņtiltu tradīciju pretiniece un ka neviens tilts, neviens plēstais šķīvis nestiprinās topošo ģimeni, jo tas viss ir viņu pašu rokās.

Taču, ja jau par tradīcijām, tad par tradīcijām. Ja jau, tad jau. No tā arī mazliet izaicinošais jautājums: cik procentuāli ir tādu jaunkundžu, kuras ir tiesīgas vilkt to balto kleitu, kur nu vēl likt plīvuru, ņemot vērā tradīcijas un simbolisko nozīmi. Cik? Un kāpēc tieši šī tradīcija tad vairs netiek uztverta par tradīciju un kāpēc tieši uz šo var pievērt acis, bet visas pārējās ir tik svarīgas?

Nevar, jo it’s all about the dress, ja?

P.S. Nav tā, ka man nekas nepatīk. Lūk, manuprāt, ideālas kāzas. Pusnaktī visi iet mājās, bet pirms tam neviens nekautrējas dejot arī gaismā. Nu tā, vienkārši, neiespringstot un īsti.

Published by

Kni

Love yourself more

6 thoughts on “Viegla provokācija”

 1. hah, man arī ir bijis tas jautājums par kleitu :D tiesa, atbildes man arī nav

 2. Man kāzās nebija nevienu klasisko tradīciju un kleita bij gaiša, bet ne balta ( kaut kā nelikās, ka balta kleita iederās). Kāzas baznīcā tikai ar vedējiem. Tad mūsu jaunajā neiekārtotajā dzīvoklī kāzu mielasts, kas sastāvēja no ķīniešu fast fūda. Pēc tam smukās drēbes nost un uz mežu sēnes lasīt un saulrietu jūrā skatīties. Tikai pēc pāris dienām paziņojām radiem un draugiem, ka aprecējāmies. Man laulības liekas svēta padarīšana un tik intīma, ka pat vedēji, manuprāt, ir lieki šajā procesā. Laulību ceremonija ir kā mīlēšanās,manā izpratnē – ar visu savu kāzu kleitu tu esi kails sava partnera priekšā un jūs atdodaties viens otram.

 3. “viss Tev ir dots, bet ne viss Tev ir derīgs” sacīts iekš JD :). Var darīt jebkooo, galvenais, ka pēcāk nepaliek miele, ka ekk man tomēr gribējās tā, bet vīrs/sieva maigi uzspieda ( pārliecināja :) ) un rezumē nekā.
  Tradīcijas it kā ir viegli interpretējamas , paliek jautājums vai darot šo un to ieliec domu un attieksmi, vai tas viss paliek par atrakcijas sastāvdaļu. Zinu ļoti daudzus, kuri visu dzīvi ( tostarp kāzās ) dara visu, lai “tik nebūtu kā pārējiem”, šādi cilvēki pēcāk arī bērnam liek vārdus “maksimāli citādākus”, jo “kā gan varēs klasē dzīvot 3 Pēteri un Elīnas” :).
  Lai kā arī nebūtu, es kā konzervatīvs cilvēks visupirms esmu priecīgs, ka ļaudis precās, jo tas patiesi ir kaut kas īpašs un gaišs pāra dzīvē.Un var ļurināt, ka tam nav`a nozīmes usw.muļķības es palieku pie tā, ka šiš ir īpašs derības ( ne saderēšanas ) veids kuru slēdzam ar to otru un sevi- savu sirdsapziņu.

 4. es domāju, ka vienīgais kas manās kāzās (oi, šis vārds īsti neder tam, kas notika ar mums) pietrūka, (ir pietrūcis) ir skaisti foto… mēs katru gadu plānojam to piepildīt, pie tam laiks uz to laiku ir tik piemērots, bet kaut kā neesam nobrieduši. Paldies, Kni, par šo kāzu foto meistari… turpināšu briest un plānot un meklēt savu fotogrāfu…
  un, kas attiecas uz tērpu – man bija koši sarkans bikškostīms… šobrīd man šī krāsa biedē, bet 10 gadi atpakaļ likās ļoti piemērota… :)
  un mums nebija vedēji, tikai mēs divi (nu gluži divi nē – palūdzām mammas par lieciniekiem, kas līdz pēdējam brīdim domāja, ka ir uzaicinātas uz teātra izrādi), bet pēc tam divi…
  un pēc nedēļas izsūtījām visiem draugiem foto, ka tas nu beidzot ir noticis…
  vai es negribēju “īstas” kāzas? – man kādreiz jautā… laikam jau nē, kad biju iedomājusies, ka gribu, tas nenotika, kad tas notika, mēs izplānojām tā, kā tajā brīdī jutāmies.. mēs gan solījām, ka kādreiz to noteikti nosvinēsim (lūk, īstai vārds mūsu gadījumā) kopā ar draugiem… viņi joprojām gaida, mēs gatavojamies… :)

 5. Hi, hi, Tavas sapņu kāzas, ir manas draudzenes kāzas ;) Bet to jau laikam bildēs pamanīji. Bija skaisti. Un karsti. Tā – atmiņā paliekoši!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.