Kni virtuve

love yourself more

Gavēt neparastā veidā

Nekad neesmu gavējusi un nezinu, vai tā pa īstam to arī darīšu, taču šovakar, kad kopā ar bijušajām kaimiņienēm Veto TavaVieta baudījām, manuprāt, patiešām gardus vīnus (itsevišķi tie pirmie divi baltie) un pēc tam Miit nogaršoju varenšokolādīgu mafinu, nolēmu gavēt, bet gavēt pavisam neparastā veidā. 40 dienas atteikšos no slikta garastāvokļa un nīgrām domām. No sliktām emocijām. Nezinu nevienu, kas būtu mēģinājis ko tādu, jo atteikties no gaļas nav jēgas… es tik pat kā neēdu gaļu, kafiju dzeru labi ja reizi nedēļā un saldumi patiesībā varētu arī nebūt.

Tāpēc lai būtu kas neparasts. Ik reizi, kad sataisīšo bozties, atcerēšos par solījumu sev. Galu galā, kāpēc gavēnis jāpārvērš par ciešanām un griķiem?

Labu miegu!
Rādās, ka manējais šonakt būs patiesi ciešs.

P.S. Jautājums tam, kurš regulāri google raksta “knivirtuve.lv”: tas ir kaut kāds mājiens vai kā?

Atvilktne: Kni.nieki
 • Inga saka:

  Turu īkšķus, lai izdodas! ;)

  10/03/2011 at 22:59
 • Mēnessmeitēns saka:

  ;) labumlabie googlētāji! ;)
  Lai izdodas gavēnis!;)

  11/03/2011 at 00:53
 • Gaisma saka:

  Gavēnis nekad nav bijis domāts kā ciešanas ar griķiem. Nav šajā laikā jācieš, no kurienes jums ļaudis tādas domas vispār? Gavēņa jēga nekad nav bijusi badināšanās un ciešanas. Atteikšanās no kādiem noteiktiem produktiem jau nu ir maznozīmīgākā daļa ko ietver šis laiks. Galu gala Dievam vienalga ko tu ēd vai need, tas jau nu pilnīgi droši. Jēga ir ko tu domā savā galvā, atteikšanās nozīme ir ka iespējams pēc trīs glāzēm vīna un pieēsta kuņģa diez vai kādas apcerīgas domas galvā var veidoties.

  11/03/2011 at 08:16
  • gicha saka:

   Pilnīgi piekrītu! Tāpēc vienmēr nosmīnu,kad kāds kārtējais “kārtīgais kristietis” augsprātīgi atsakās no gaļas pīrādziņa, ko viņam no visas sirds pasniedz kādā saietā, teiktdams – man taču gavēnis!!! Nu, nu…

   11/03/2011 at 19:21
  • Kni saka:

   Manam “gavēnim” ar kristietību nav nekāda sakara, jo es neesmu kristīta un “baznīcas” Dievam neticu. Lieldienas arī nesvinu tāpēc, ka kāds augšāmcēlās. Man tie ir pavasara svētki. Šī apņemšanās ir vairāk kā izaicinājums (varētu teikt, pat neiespējams), kurš ietverts kristiešu gavēņa laikā.

   11/03/2011 at 19:41
 • Ксения Собчак saka:

  Gavesana atsakoties no nigruma… hmmm nudien ir ekselenta doma. Kni varetu izveidot sava Kni gavena rokasgramatu ar dazadam grutibas pakapem.
  Pecak jau gramata “Gavet kopa ar Kni” butu noperkama lielakajas pilsetas gramatnicas.
  :-P

  11/03/2011 at 08:24
 • churkstinja saka:

  Man viena paziņa gavēņa laikā atteicās no draugiem.lv , tā vietā veltot savu laiku savai meitai un vīram. Jo tiešām ir vienalga vai ēd gaļu vai neēd, galvenais ir domas ko domā un cik daudz var attīrīt savu prātu no liekā un nevajadzīgā tajā laikā :)
  Laba doma- nedusmoties :)

  11/03/2011 at 09:54
  • Ilziite saka:

   Bonuss paziņai par ideju! ;)

   11/03/2011 at 21:19
 • melato saka:

  Jā, Kni, šāds gavēnis man arī laikam noderētu, jo reizēm esmu riktīga petarde, vai arī riktīgs rūgumpods, kas pie tam vēl burkšķ:) jāpamēģina līdz Lieldienām padzīvot mierā un smaidā.

  11/03/2011 at 12:12
 • Tincii saka:

  atzīstos – es šad tad rakstu gūglē knivirtuve, jo vienā no mājas datora profiliem virtuve bukmarkos nav saglabāta :)

  11/03/2011 at 13:19
  • melato saka:

   Tincii, man jau liekas, ka te tas āķis ir knivirtuve.lv, tajā .lv, jo Kni jau mums ir .com:)

   11/03/2011 at 15:36
 • Antuanete saka:

  Ļoti laba ideja gavēnim!
  Starp citu, griķi tagad maksā tik dārgi, ka drīzāk uzskatāmi par izvirtību, ne gavēņa ēdienu :)

  11/03/2011 at 15:39
 • Kni saka:

  Pirmās dienas rezultāti ir nožēlojami. Ja lietu es pat uztvēru ar vēsu prātu un domu, ka tā visamz sniegs ātrāk pazudīs, tad vēlāk kādas madāmas telefonzvans un vēlāki pārmetumi par pašas nepaveiktu darbu, man lika aizsvilties. Apbrīnoju cilvēkus, kas prot spēlējot uz sirdsapziņu otram pārmest paša neizdarīto…

  Otro reizi mana apņemšanās kapitulēja 15:45, kad kāds ar suņa skatienu cerēja, ka es pametīšu visus savus iesāktos darbus pie malas un izdarīšu arī viņa daļu.

  Dienas rezultāts – 2 nīgrumi un neviens svilstošais tulkojums nav izdarīts.
  Turpinājums: apņemšanās turpināt. Ja pa šo laiku man izdosies kaut vienu dienu ar sevi sarunāt un nesabozties par to, ko nav jābožās, tad varēs pasist sev pa plecu. Citādi.. rezultātu, par ko papriecāties nav.

  Tas viss ir sasodīti grūti patiesībā.

  11/03/2011 at 19:46
  • Ilziite saka:

   Turās! ;)

   11/03/2011 at 21:20

Leave a Reply