Kni virtuve

love yourself more

Ielūgums

Dažkārt man liekas, ka mana brāļa māsa ir sūdabrālis. Vēl tikai piebildīšu, ka mēs ar brāli esam mūsu vecāku vienīgie bērni. Tātad sanāk, ka tas sūdabrālis esmu es.
Man vajadzēja krietni daudz laika, lai beidzot saņemtos izpildīt to, kas izpildāms, proti, pagatavotu ielūgumus brāļa kāzām, turklāt tā sūdbrālība izpaužas tajā aspektā, ka galu galā visu izdarīju pēc sava prāta, proti, pilnībā nojaucot visas iepriekš izteiktās vēlmes. Nekādu iniciāļu, nekādu tik tipisko atribūtu. Visu izdarīju tik citādi, kad no kādas man tuvas līgavas saņēmu vien: smuki, bet nav kāzām.

Katram tā izpratne par to, kam būtu jābūt vai tieši pretēji – nebūtu jābūt, atšķiras, un manēja atšķiras ļoti. Ja būtu mana vara, es nojauktu visas tās skraidelēšanas pāri septiņiem tiltiem, trauku plēšanas un sazin ko vēl, atstājot vien jauku pasēdēšanu pēc svinīgā mirkļa, ar nelielām dejām, kas rezultējas ar aizlaišanos kaut kur, no kurienes visiem tiktu atvesti stāsti un vizuālais baudījums. Tieši tik vienkārši. Bez mīlas peršiņām un mēnešiem gatavotas iznešanās.

Par visu pārējo es izmantošu lielisko iespēju paklusēt, jo tas, kas man liekas pārspīlēti un daudz, citiem ir svarīgi.

P.S. Ja gribas, lai kāds kaut ko jūsu kāzām izdara tieši tā, kā jūs vēlaties, nekad to nelūdziet radiniekiem, kuri uz jebkurām kāzām iet ar vieglu piespiešanos. Vislabāk doties pie profesionāļiem. Tiem, kas to dara, lai nopelnītu maizi, jo viņi to izdarīs precīzi un bezkaislīgi.

Atvilktne: Sloņ un darbi
 • Elīna saka:

  Te vietā ir teiciens par to, ka skaistums slēpjas vienkāršībā. Parakstos zem katra vārda rindkopā, kas sākas ar “Katram tā izpratne par to..”.

  Un vismaz es šādu ielūgumu saviem kāzu viesiem dotu ar prieku. :)

  30/05/2012 at 07:18
 • Inga saka:

  Galvenais, lai no sirds un ar mīlestību! No sirds gatavota dāvana saņēmējam noteikti patiks, un tad jau ir vienalga, vai ir tās vēlmes ievērotas, vai nav, jo galvenā jau ir tā pievienotā, acij nesaskatāmā un vārdos nepateiktā informācija. Un Tu jau nemaz nevari tā bez sirds ko radīt. Vismaz man tā šķiet – it visā Tu ieliec gabaliņu sevis.

  30/05/2012 at 08:42
  • Kni saka:

   Inga, tā nav dāvana. Tu tiešām gribētu, lai Tev kāds dāvina ielūgumus uz kāzām? Nou nou nou. =)

   30/05/2012 at 18:10
   • Inga saka:

    es nebiju domājusi kāzu dāvanu, bet tomēr tie ir viņiem no Tevis. Mēs ik rītu viens otram dāvinam smaidus, apskāvienus, jaukus mirkļus, pusdienas, utt. Kāpēc gan ielūgumi nav dāvana? :) Protams, ja vien kāds ar varu Tevi nepiespieda to darīt :)

    30/05/2012 at 21:52
 • zais saka:

  “Katram tā izpratne par to, kam būtu jābūt vai tieši pretēji – nebūtu jābūt, atšķiras, un manēja atšķiras ļoti. Ja būtu mana vara, es nojauktu visas tās skraidelēšanas pāri septiņiem tiltiem, trauku plēšanas un sazin ko vēl, atstājot vien jauku pasēdēšanu pēc svinīgā mirkļa, ar nelielām dejām, kas rezultējas ar aizlaišanos kaut kur, no kurienes visiem tiktu atvesti stāsti un vizuālais baudījums. Tieši tik vienkārši. Bez mīlas peršiņām un mēnešiem gatavotas iznešanās.”

  Gluži manas domas!

  30/05/2012 at 09:14
 • rediiss saka:

  a kas vainas ielūgumam? tas, ka zaļa lentīte? nubet tak pavasaris – viss plaukst – auglība. tāds simbolisms, ka maz neliekas!!

  30/05/2012 at 10:09
 • Kitty saka:

  Tiiiik forši! Fantasiski… Ideāli!
  Kas var būt vēl “kāziskāks” par šiem?!?!

  30/05/2012 at 11:40
 • Čurkstiņa saka:

  Tu zin? Tu nav sūdabrālis. Nepazīstu Tevi personīgi, bet pat man ir skaidrs, ja es ko tādu palūgtu Tev, man būtu jāapzinās, ka vari izdarīt pa savam. Un es pat par to priecātos, jo man liekas, ka Tu visu mēģini darīt pēc labākās sirdsapziņas(vai ta brālim var savādāk, vai ne?) Tāpēc, ka Tu i mākslinieks, tu dar pa savam.
  Bet tā jau i- vienam vajag pompozitāti, otram vieglumu…
  Personīgi arī es aizvien vairāk nosliecos par to, ka savas kāzas nerīkošu tradicionālā garā. Bērzu birzī nē, jo zem bērza nekas neaug, bet pļavā, vai zem ozola, vai pie ezera- un kāpēc nē? :)

  30/05/2012 at 13:59
 • Kni saka:

  Paldies par novērtējumu, bet principā klasiskā izpratne par kāzu ielūgumiem ir cita. Mežģīnes, bruļiki, bantītes…

  30/05/2012 at 18:11
  • E. saka:

   te jau ir tādi mežģīņoti taurentiņi ;)

   30/05/2012 at 19:33
 • Čurkstiņa saka:

  Kas ir “bruļiki”? :D

  30/05/2012 at 19:42
  • Kni saka:

   Tie mazie, spīdīgie akmentiņi.

   30/05/2012 at 20:29
 • Čurkstiņa saka:

  āāā…tie, kas izskatās kā briljantiņi :D

  31/05/2012 at 15:46
 • Tincii saka:

  Kni, labāk nelieto vārdu “sūdabrālis”: sūdabrālis ir brālis sūdam. Un, ja Tu saki, ka Tu esi sūdabrālis, tad vienīgais (pēc manas loģikas), ko Tu pasaki, ir, excuse my french, ka tavs bračka ir brūna čupiņa :D

  04/06/2012 at 18:50
  • Kni saka:

   Nu nevajag mainīt vēsturiska izteiciena nozīmi. Darba laiks ir cauri, juristes jaunkundz ;)

   04/06/2012 at 19:14

Leave a Reply