Kā TVnet programmētāji draugiem.lv ar apollo.lv krustoja

Vakardien vakarā tā pirms gulētiešanas ielūrēju TVnet lapā, lai paskatītos, kas labs pasaulē noticis. Skaidrs jau tikai viens, nekas labs, bet vēl vairāk izbrīnīja tas, kā tik ierakstā oranži dzeltenā lapa izskatījās. Sākotnēji nevarēju saprast, vai esmu nonākusi kādā citā portālā un pirksti mani izjokojuši, bet ne – melns uz balta (jā, TVnet tagad balts) ar oranžām druskām bija skaidrs, ka lapa īstā, tikai kažoks cits. Tāds nekāds.

Paskats pēc apollo.lv un draugiem.lv krustojuma. Tik pat neērts un nepārskatāms. Jā, es kā tipiska latviete (vismaz šajā ziņā, jo citās nemaz ar tik tipiska neesmu) nespēju pieņemt šādus, manuprāt, pilnīgi nevajadzīgus jauninājumus, kas tiek saukti par moderniem un ērtiem. Moderni tie šķiet tikai no programmētāju viedokļa, vismaz man radies tāds priekšstats parunājot ar programmētājam tuvu stāvošu cilvēku (redz, Rudu, kā es Tevi apzīmēju =)

Tagad pacitēšu TVnet direktora kungu Ivaru Baulu: „TVNET direktors Ivars Bauls norāda, ka Jaunā TVNET izveidē ieguldīts milzīgs izpētes un plānošanas darbs, izprotot, ka mūsdienīga portāla lasītājs gaida arī modernu izskatu un plašu, ērti lietojamu saturu”. Nezinu, ko šamējie ir pētījuši, bet nu tur pat vienacim un aklajam redzams, ka tā saucamais modernais izskats nočiepts no apollo.lv, kas nebūt nav ērts un pārskatāms. TVnet šad tad palasīju tieši tā iemesla dēļ, ka ērti bija visu atrast un pārskatīt. Informācija +/- visos ziņu portālos tomēr atšķiras minimāli, tāpēc izvēlējos ērtāko. Tagad gan nezinu.. pat virsraksti liekas nepārskatāmi. Tātad Baula kungs, man tas Jūsu saturs vairs neinteresē, jo šis modernisms nav ne pa rokai, ne pa acij. Īsāk sakot, man nav ērti to saturu ne pētīt, ne arī vērtēt.

Vakardien vēl ienāca prātā doma, ka varbūt ziņu portāliem arī pieejamas tā saucamās „ādiņas” kā te, wordpressā un citu blogu mājvietās. Zin, padomājuši, ka kaut kas jāpamaina – klikt, jauns un moderns dizains. Vecā informācija slinki izvietojas :D

„TVNET darbinieki pēdējo mēnešu laikā pūlējušies no sirds, lai rezultāts būtu teicams. Par spīti ekonomiskajai krīzei, ieguldot milzīgu darbu, mēs esam spējuši izveidot jaunu portāla versiju un ievērojami bagātinājuši portāla saturu. Jaunās versijas izveide tika balstīta uz pētījumu par to, kā cilvēki lieto TVNET, un īpašs paldies jāsaka mūsu uzticīgajiem lasītājiem un lieliskajam kolektīvam,” teic Bauls.

Nezinu, kāds tas sirds izmērs, ja kaut kas tāds sanācis. Man jau šķiet, ka darbs tur milzīgs nav guldīts, tikai līdzekļi, kas visticamākais atdoti programmētājiem bez gaumes sajūtas ar tendenci uz visādiem hipermoidernismiem. Jā, jā zinu, de gustibus non disputandum est!

Kad biju papukojusies, ka simpātiskais (pēc skata, protams, jo ziņas vienmēr.. gandrīz vienmēr draņķīgas) portāls saķengāts, palasīju arī komentārus. Izrādās, savās domās nebiju viena. Saprotu, ka attīstībā nevar stāvēt uz vietas tikai tāpēc, ka kādam ir ļoti ērti, taču kāpēc visi šie lielie interneta portāli savas tā saucamās „modernās pārmaiņas” netaisa ērti lietojamas? Vai jaunās iespējas nevar būt modernas, bet ar veclaicīgāku skatu? Vai visi modernizējumi jātaisa tik nebaudāmi? Kad pirms laika dr.lv veica savus „modernos uzlabojumus”, ar kuriem vēl joprojām nespēju sadzīvot, kā rezultātā gandrīz vispār vairs nelietoju galerijas un dienasgrāmatu daļu nemaz i nerunājot. To pat esmu pārstājusi lasīt, jo acij nav ērti skatīties. Mistiskie laika apzīmējumi „pirms 2 vai cik tur tām stundām” arī šķiet uzjautrinoši. Brain nelietoju jau labu laiku, lai gan kādreiz ar azartu spēlēju uz nebēdu.. īsāk sakot, mana uzmanība šai lapai pamazām zūd un maciņš vairs vaļā neveras, lai iegādātu oranžā portāla pakalpojumus un labi vien ir! Ja ir interese palasīt par dr.lv logotipu, iesaku Zombokaste skaidrojumu.

Nu, re, mazliet papukojusies esmu =)
Lai jums smuks vakars!

P.S. Rīt nobildēšu Andra sievai paredzēto brošu un auskarus. Tas būs visiem tiem, kas dikti juta līdzi dīcējAndrim :D
P.S.2. Te var palasīt, kā TVnet veidotāji taisnojās.

Published by

Kni

Love yourself more

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.