Kni virtuve

love yourself more

Pārsvēri?

Kad svētdienas rītā ieskrēju Vidzemes tirgū, lai nopirktu dažus ingredientus, kuri vēl trūka karaliskajām brokastīm, kāda dārzeņu pārdevēja mani uzrunāja ar vārdiem: “Jaunkundz, nopērc kaut ko no manis, esi cilvēks!”

Paskatījos uz kundzes piedāvāto dārzeņu klāstu un sapratu, ka vienīgais, ko man no viņas letes arī gribētos, bija tikai sviesta pupiņas. Teicos, lai iesvēr, bet vairāk neko man nevajag, jo iepriekšējā dienā visus labumus sapirku lielajā tirgū, uz ko kundze, kā tāda odze, izmeta indes devu un jautājumu, vai es esot savus pirkumus pārsvērusi!
“Pārsvēri? Vot, pārsver!”
Tajā brīdī man apskrējās dūša, jo ko tik latvietis neizdarīs, lai sabojātu citam prieku par pirkumu un ieriebtu par to, ka no viņa stenda nopērk tikai mazumiņu! Pēc tam domājum, nez par cik santīmiem mani arī varēja apšmaukt, ja kāpostgalva kilogramā maksā 20 santīmus, bet kartupeļi – divdesmitpiecus, savukārt tomāti bija par latu (turklāt no sirmmāmiņas, jo kā zināms, es pērku arī pēc sejas), gurķi par septiņdesmit, siers par trīs piecdesmit… Vidzemes tirgū liela daļa tirgotāju pat cenas nevīžo pielikt un vienmēr rada sajūtu, ka katram tā tiek noteikta citāda. Jo labāk izskaties, jo vairāk vari maksāt. Lai ko tā kundze man teiktu, vienīgās reizes, kad, pārnākot mājās no tirgus, esmu jutusies apšmaukta un apkāsta, ir bijušas tieši pēc Vidzemes tirgus apmeklējuma, tā kā.. sver nu pati!

P.S. Latvietim tāda īpatnēja pašreklāmas metode – nevis stāstīt labu par sevi, bet gan nomelnot citus un cerēt, kas tas viņam radīs godu. Kāpēc vienkārši nevar par sevi stāstīt labu, bet citiem ļaut pašiem izgāzties?

Atvilktne: Kni.nieki
 • Peleens saka:

  Turies, draudziņ!

  Man tirgū nepatīk tā sajūta, ka nepaspēj pat pie stenda pieiet, kad jau kliedz: ko ņemsiet?

  20/09/2011 at 14:47
  • Kni saka:

   Mans ieteikums: cietu seju un skaties vien tālāk.

   20/09/2011 at 23:32
 • Liene saka:

  es pievienojos pulciņam, kam konkrēti šā tirgus atmosfēra ne īpaši :(

  21/09/2011 at 11:09
 • uwa saka:

  Reizi pa reizei es pārsveru. Un visai bieži gadās konstatēt, ka maisiņš ir vieglāks nekā rādīja tirgus tantes svari. Visbiežāk tā ir ar augļiem – zemenes, čerešņa.

  24/09/2011 at 17:29
  • Kni saka:

   Jā, bet kur ir garantija, ka mani neapšmauks Vidzemes tirgū, turklāt kur tās cenas jau tā ir krietni augstākas?
   Ja jāizvēlas šādā aspektā, tad es izvēlos, lai mani šmauc lētāk, ja tā drīkst izteikties.

   24/09/2011 at 17:40

Leave a Reply