Sev tikai to labāko! Tikai to labāko!

Ja esi dzimis ziedonī, Tev visi ziedi šodien zied un ne tikai zied, visas Centrāltirgus narcises smaržo tikai Tev!
Lai arī tieši tagad saule glāsta zemes virsu, vēl pirms stundām divām trim par to nekas neliecināja. Pelēcīgs, taču priecīgs rīts mani veda pa ierasto taku tirgus virzienā, lai pildītu labumu grozu, mājās pārnestu klēpi ziedu un pacilājošākās sajūtas, kādas man pēdējā laikā bijušas.

Dāmas dārznieces, ja jūs redzētu, kāds ziedu klāsts tirgū sauc pēc jūsu dobēm! Katrs no ziediņiem izslejas savā košākajā krāsa, sūtīdams 1. maija sveicienus un paklanīdamies pateicībā saulei par rīta glāstu. Tā nu es tur gāju smaidīdama pretim ziedpilnajai dienai un likās, ka pasaule šodien labāka, ka cilvēki laipnāki un, lai arī pūš negants vējš, man ir silti.

Pērkot iknedēļas mazsālīto gurķu devu, gurķu dīlere centās izlasīt mazākos un skaistākos gurķīšus, uz ko viņai atbildēju, ka mierīgi var likt arī kādu lielāku, jo es šos salātos griezīšu. Dīlere uz mani tā palūkojās un noteica, ka salātiem jau nu varētu arī lētākus gurķus pirkt, uz ko viņa saņēma vēl vienu manu spontāno, bet patieso atbildi: “Es sev tikai to labāko! Tikai to labāko!” Abas manas dīleres iespurdzās smieklos, pieņēma manu atbildi par labu esam un atvadījās kā vienmēr – ar smaidu!

Zivju paviljonā esmu tikusi pie jauna zivju puiša, kurš vienmēr iznesīgi saber ledu, izkārto laša un foreles gabalus, atstādams par sevi iespaidu, ka arī viņš, tieši tāpat kā manas gurķu dāmas, ir savā vietā un ka viņa tēls manī vieš uzticību atnākt vēlreiz. Sagriezis foreles gabalu četros steika gabaliņos, skatoties acīs atvadījās. Ka es jums saku, siltums no tiem cilvēkiem nāk!

Vēl tikai pāris pirkumu un pirms projām iešanas pie kāda kunga pirku svaigos gurķus un tomātus. Sak, labdien, Jūs vakardien manai mammai pārdevāt gurķus, es vēlos, lai Jūs man arī pārdodat. Jums labi sanāk! Kungs gados visu salika maisiņos, paņēmis manu plaukstu savējā, iebēra atlikumu.

Ziedu klēpis ir un gājiens mājup var sākties.
Nezinu, kāda iedvesma un kāda apgarotība mani šorīt pārņēmusi, taču es lidoju un lido arī kaut kas iekšā. Tas laikam ziedonis. Tas laikam ziedonis, kurā kādam laimējies šodien piedzimt!

Daudz laimes dzimšanas dienā, Maģiskā!

Pārējiem – sveiciens 1. maijā – Darbaļaužu dienā!

Published by

Kni

Love yourself more

7 thoughts on “Sev tikai to labāko! Tikai to labāko!”

 1. Man tāds sadzīvisks jautājums… kā atrast Centrāltirgū to zivju vīriņu? :) vienmēr ir bijusi vēlme tirgū iegādāties zivis, bet vienas dienas pieredze agri no rīta, kad zivis tika smērētas ar eļļām, lai radītu svaiguma efektu, šo vēlmi daļēji nogalināja.

  paldies!

  1. Es laikam neatbildēju. Zini, man domāt, pēdējo reizi iegrābos arī es.
   Rādās, ka vislabāk zivis iegādāties sestdienas rītā, kad to gabalu ir tā pavairāk.
   Tas puisis bija pie sānu izejas. Tāds kalsns un blonds.

  1. Bija patiess prieks to sarūpēt tieši Tev! Visas tirgus sievas kā sazvērējušās centās mani piedabūt ņemt ziedus tieši no viņām, bet es vairākas reizes atkārtoju, lai beidz mani mulsināt un ļauj man izdarīt izvēli. Apciemoju trīs kundzes un pavasara pilns klēpis! Laimīgs tas, kas dzimis ziedonī!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.