Coffee & Cigarettes

Tagad sanāk, ka esmu mazliet samelojusies. Pavisam mazliet, jo nav jau tā, ka tikai futbols. Nav. Tajos starplaikos es tomēr cenšos neaizmirst to, kas man vēl patiesi sagādā prieku.

Brīvdienās iesākot rūtiņu ziloņus (viens bija izmēģinājuma) un divu darba dienu vakaros pieliekot punktu, precīzāk, sakaisot pelnus – gatavs! Skatoties futbolu, ir tapis Džima Džārmuša filmas “Coffee & Cigarettes” zilonis, kurā ieslēpies gan šaha raksta galdauts vai arī galda virsma, divas kafijas krūzes un līdz sīkākajiem pelniem izstrādāts pelnu trauks ar visiem izsmēķiem.

Coffee & Cigarettes
Coffee & Cigarettes

Patiesībā, es aizrāvos. Nē, nopietni, atkal sajūtot to idejas garšu, redzot bildi (jā, es biju to uzzīmējusi) un cenšoties realizēt taustāmu rezultātu.

Kafiju? Melnu?
Kafiju? Melnu?

Darbs ar divām krāsām ir sarežģīts. Diena un nakts. Tumsa un gaisma. Abām satiekoties, tās vēlas atstāt pēdas otras miesā, bet tā nevar. Nedrīkst.

Paturpināt sēriju?
Paturpināt sēriju?

Ak, jā, un tas nekas, ka filma liela, zilonis joprojām ir savā izmērā. Mazs!

Tie paši trīs un četri centimetri.
Tie paši trīs un četri centimetri.

Visa šī sakarā, tiem, kas mitinās arī twitterī, man ir kāds ierosinājums. Pirms neilga laika atklāju, ka kolosālais ilustrators Reinis Pētersons ir ķēries pie izglītojošas izklaides, proti, viņš zīmē mazas ilistrācijas un aicina ar to palīdzību uzminēt, kura filma šajā mazajā zīmējumā paslēpusies. Brīnišķīga izklaide un atgādinājums vienlaicīgi, sak, redz, cik daudz labu filmu vēl jānoskatās. Ceru, ka Reinis neņems ļaunā, ka dažas no šīm ilustrācijām atļaušos publicēt te. Visādi citādi, iesaku pasekot līdzi. #GuessTheFilm

Coffee & Cigarettes
Coffee & Cigarettes
Million Dollar Baby
Million Dollar Baby
Night on Earth
Night on Earth
Four Weddings and a Funeral
Four Weddings and a Funeral
Pulp Fiction
Pulp Fiction

Skatieties filmas, futbolu un lai silti!

Published by

Kni

Love yourself more

6 thoughts on “Coffee & Cigarettes”

  1. Redzot šo mākslu – nespēju klusēt – skaļi jānopūšas wouw – tiešām lielisks – un vēl viena no manām mīļākajām tēmām – tieši šobrīd, kad rakstu – ir gan coffee :) gan cigarette :) fonā :) un kafijas tase manos kuslajos mēģinājumos zīmēt bija viens no pirmajiem elementiem :) skasiti, tiešām skaisti -gaidu filmu ziloņu turpinājumu :) meilleures salutations de Bruxelles :)

  2. Nu tā, tagad sanāks, ka man vairs citu variantu nav un būs vien jātaisa sērija.. Tad jāsalīmē mandalnieki pie audekliem, jāaizlienē mākslinieku ziloņi un kādā milzu zālē jātaisa izstāde. Mhm, sapņo vien, Kni, sapņo vien :D

    Paldies un košu dienu!

  3. Pagatavoju kafiju. Vakara kafiju. Acu priekšā TAS kadrs. Skaists un iedvesmojošs mākslas darbs, ar nepacietību gaidu un ceru, ka tik tiešām būs sērija :)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.